Dūmų detektoriai veikia ribotoje erdvėje, todėl juos reikia statyti prie miegamųjų kambarių. Dūmų detektorių nerekomenduojama statyti prie vonios kambario, kadangi į garus reaguoja kaip į dūmus.  Išimtis taikoma ir virtuvei. Čia dūmų detektorius nebūtinas, nes jis gali suveikti nuo maisto ruošos metu sklindančių garų ar dūmų. Dūmų detektoriai tvirtinami prie lubų arba netoli aukščiausios šlaitinio stogo vietos. Geriausia vieta – pačiame kambario centre. Reikia pasirūpinti, kad prietaiso matymo zonos neužstotų jokios kliūtys.
 
 

Kaip išsirinkti detektorių?

 
  • Daugiabučių namų butams pakanka pačio paprasčiausio dūmų detektoriaus, kurio viduje esantis jutiklis reaguoja į padidėjusį dūmų kiekį. Suveikus jutikliui įsijungia 80–90 dB garsu veikianti signalizacija ir mirksinti šviesa, kuri apie pavojų informuoja klausos sutrikimų turinčius asmenis.
  • Jei namuose yra židinys, krosnis ar kieto kuro katilas, verta rinktis mišrų dūmų detektorių su smalkių atpažinimo funkcija. Jis turi papildomus elektrocheminius jutiklius, kurie suveikia, kai ore užfiksuojamas pavojingas smalkių (anglies monoksido) kiekis.
  • Patalpoms, kur veikia dujiniai katilai ar stovi dujinės viryklės skirti detektoriai, fiksuojantys suskystintų ir gamtinių dujų bei jų mišinių nuotėkius. Tokio tipo įrangą rekomenduojama statyti namuose, kuriuose yra vaikų ir pagyvenusio amžiaus asmenų.
  • Vasarnamyje ar sodo namelyje galima įrengti autonominius išmaniuosius dūmų detektorius, kurie valdomi per nuotolį, naudojant „Wi-Fi“ ar mobilųjį ryšį.
dumu detektorius
Uždaryti meniu