Gesintuvai skirstomi į keturias klases, priklausomai nuo jų naudojimo paskirties: A (medis, tekstilė), B (degūs skysčiai), C (dujos) ir D (degūs metalai).
  • Miltelinis gesintuvas yra pats efektyviausias ir universaliausias, kadangi tinka gesinti degančioms kietoms medžiagoms, skystam kurui, dujoms ir prietaisams, kuriuos veikia įtampa. Užpilde nėra vandens, todėl gesintuvą galima laikyti ir neigiamoje temperatūroje. Milteliai negadina daiktų ir juos nesunku nuvalyti. Miltelių gesintuvais leidžiama gesinti iki 1000 voltų veikiančius elektros prietaisus.
  • Angliarūgštės gesintuvų veiklioji medžiaga yra anglies dvideginio dujos. Toks gesintuvas tinka gesinti gaisrą patalpose, kuriose esama brangios technikos ir elektroninių prietaisų (laboratorijose, servisuose, telefono stotyse).
  • Putų gesintuvas tinka gesinti degantį medį, popierių, tekstilę, alyvą, benziną, plastmasę, riebalus, bitumą ir gumas.Vandens putų gesintuvas nekenkia kvėpavimo takams, tad siūloma jį naudoti uždarose patalpose, kur didelė koncentracija žmonių, o ypatingai vaikų t.y.  mokyklose, darželiuose, viešbučiuose, ligoninėse, poliklinikose, privačiuose namuose, biuruose. Vandens putų gesintuvu ReinoldMax galima gesinti įsiliepsnojusius veikiančius elektros prietaisus. Kadangi gesintuvo ReinoldMax 6L galimos temperatūros veikimo ribos nuo -20°C, todėl ūkininkams siūlome vandens putų gesintuvą naudoti sandėliuose, lentpjūvėse bei žemės ūkio technikoje. Idealiai tinka degiems skysčiams gesinti (B klasės gaisrai), tad rekomenduojame šį gesintuvą cheminių medžiagų šildomiems ir nešildomiems sandėliams, degalinėms. Siekiant apsaugoti nešildomas patalpas siūlome specialų vandens putų gesintuvą ReinoldMax, veikiantį nuo -20°C iki +60°C.  Sudėtyje nėra toksinių medžiagų, todėl idealiai tinka naudoti viduje. Šio tipo gesintuvai ne tik efektyviai numalšina gaisrą AFFF gesinimo putų dėka, bet yra puikūs impregnatoriai, užkertantys kelią pakartotiniam gaisrui. Purškimo srovė 4-5 metrai, kas leis Jums iš saugaus atstumo efektyviai sutramdyti ugnį.

 Kaip naudoti gesintuvą?

Visų pirma reikia susipažinti su gesintuvo instrukcija, kuri priklijuota ant gesintuvo korpuso. Joje dažniausiai piešinėliais nurodyta, kaip galima gesinti ir kaip naudoti gesintuvą. Visų gesintuvų paleidimo būdas yra panašus: reikia nutraukti plombą ir ištraukti apsauginį kaištį, gesintuvo žarnelę su difuzoriumi nukreipti į gaisro židinį ir nuspausti rankenėlę.

 

Uždaryti meniu